Torebki wiosna/lato 2019 – co będzie modne?
24 kwietnia 2019
Praca w Belgii
Polacy w Belgii – życie i praca
5 maja 2019

Jak uatrakcyjnić urodziny Twojego dziecka?

Urodziny dziecka za każdym razem są wyjątkowym wydarzeniem. Nic zatem dziwnego, że rodzice starają się ze wszystkich sił, by czas ten był atrakcyjny, a nie jedynie związany z pysznym jedzeniem. Coraz chętniej rodzice stawiają na animatora. Czy to dobre rozwiązanie?

Kurs animatora a urodziny dziecka

Animator ma szczególną rolę podczas urodzin dzieci. Musi uatrakcyjnić ich czas. Zorganizować go w taki sposób, by żadna pociecha się nie nudziła. Nierzadko proponowane zabawy mają w sobie walory edukacyjne, dlatego dzieci mogą się i bawić, i uczyć jednocześnie. Biorąc pod uwagę, jak dużym zainteresowaniem cieszy się dziś kurs animatora, nie trzeba martwić się o znalezienie profesjonalisty.

Zarówno kurs animatora, jak i jego wynajęcie na zabawę urodzinową, to koszty. W obydwu przypadkach są warte swojej ceny. Osoba podejmująca się takiego kursu, może liczyć na zajęcie dodatkowe, ale i na dłuższą metę. Ma szansę szkolić się dalej w tym kierunku i znajdować zatrudnienie w miejscach, gdzie czas spędzają dzieci, ale i w hotelach czy innych obiektach turystycznych. Z kolei rodzice podczas zabaw urodzinowych nie muszą martwić się o to, jak zadowolić wszystkie przybyłe pociechy. Mają również wolną chwilę dla siebie i pozostałych, dorosłych gości.

Zalety animatora w trakcie urodzinowych przyjęć

Rodzicom trudno się rozdwoić. Zająć zarówno przygotowaniem jedzenia, rozmową z gośćmi, obsługiwaniem wszystkich, a do tego zabawą z maluchami. Z każdą kolejną godziną stają się coraz bardziej zmęczeni. Dzieci zaś wydają się być znudzone, potrzebują rozrywki dopasowanej do ich wieku i zainteresowań. Zatrudniona osoba, która ma za sobą kurs animatora i odpowiednie doświadczenie, jest w stanie wyczuć moment, w którym maluchy nudzą się zabawą. Poradzi sobie nawet z kapryśnymi pociechami i z większą grupą dzieci. Zadba o to, by przyjęcie urodzinowe było wyjątkowe, a to jest warte każdej ceny.

Atrakcje na urodzinach najmłodszych w postaci czasu organizowanego przez animatora? Zdecydowanie tak. Wystarczy poszukać profesjonalisty, sprawdzić jego doświadczenie i kompetencje, a nie tylko stawki, i cieszyć się udanym przyjęciem urodzinowym.