Rozważając zakończenie małżeństwa
14 maja 2019
Na co zwrócić uwagę przy wyborze projektu domu letniskowego?
1 lipca 2019

Jak znaleźć dobrą kancelarię prawną?

Judge gavel with Justice lawyers, Businessman in suit or lawyer working on a documents. Legal law, advice and justice concept.

Potrzeba porady prawnej zazwyczaj pojawia się nagle. Pojawia się pytanie jak znaleźć fachową pomoc. Nie jest to takie proste jakby mogło się wydawać. W gąszczu ogłoszeń trzeba wybrać kancelarię z doświadczeniem, która nie zrujnuje nas finansowo. Jest jednak na to kilka sposobów.

Opinie

Dobrze jest poświęcić jeden wieczór i poszperać po forach internetowych w celu znalezienia opinii. Ludzie w różnych miejscach polecają sobie kancelarie, które specjalizują się w określonych rodzajach spraw. Takie opinie będą bardziej wiarygodne niż te, które znajdują się na stronie potencjalnie wybranej kancelarii.

Strona internetowa

Strona internetowa kancelarii dużo może o niej powiedzieć. Musi być przejrzysta i aktualna. Wygląd strony świadczy o podejściu do pracy. Można wyciągnąć wniosek, że jeżeli właściciel kancelarii przywiązuje uwagę do wizerunku to również do jakości wykonywanej pracy. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę np. kancelaria prawna Łódź i przejrzeć wyświetlone strony.

Przebieg pierwszego spotkania

Pierwsze spotkanie powinno wystarczyć aby zorientować się, czy dana kancelaria podejdzie poważnie do powierzonej sprawy. Osoba powinna być kompetentna, powinna zadawać konkretne pytania pomocnicze, które naświetlą sprawę z jaką przyszliśmy. Spotkanie nie powinno przebiegać w pośpiechu, a pod koniec prawnik, który z nami rozmawia powinien wyjaśnić w jaki sposób może nam pomóc i powiedzieć jaki będzie jego pierwszy krok w celu rozwiązania sprawy.

Polecenie

Warto zapytać również znajomych, gdyż najlepszych fachowców znajduje się z polecenia i ta zasada tyczy się wszystkich profesji. Obecnie za pomocą portali społecznościowych czy chociażby telefonu łatwo można zdobyć namiary na najlepszą kancelarię prawną.

Gwarancją sukcesu jest nie tylko wybór dobrej kancelarii ale także szczera rozmowa z prawnikiem. Aby miał on szanse wygrać dla nas sprawę musi znać każdy szczegół. Adwokat ma obowiązek utrzymać to co mu powiemy w tajemnicy, i nie może działać na naszą szkodę.