Psychologia biznesu – czym jest i czy warto się nią zainteresować?
8 sierpnia 2019
Co rodzic może zrobić, aby wspierać dziecko w karierze?
1 września 2019

Jakie dodatki do nowej łazienki?

Remont łazienki skończony? Czas poszukać dodatków, które dodadzą wnętrzu charakteru i uczynią je praktyczniejszym. Jakie rzeczy są tam szczególnie wskazane?

Chodniki łazienkowe – praktyczne i estetyczne

Współczesne łazienki są urządzane w różnej stylistyce. Minimalistycznym aranżacjom przyda się nieco ożywienia, które zapewnią dodatki w wyrazistych kolorach. Od błękitu, przez krzykliwą fuksję, aż po złote odcienie brązu. W bardziej klasycznych wnętrzach dobrze prezentują się szarości i czernie. Chodniki łazienkowe powinny być wybierane nie tylko ze względu na swoją estetykę, ale także funkcjonalność. Antypoślizgowy spód uratuje przed niejednym upadkiem. To podstawa w pomieszczeniach, z których korzystają dzieci i seniorzy. Nie bez znaczenia jest też materiał. Wskazane są tu raczej sztuczne włókna, odporne na wysoki poziom wilgoci i łatwe do utrzymania w czystości. Chodniki łazienkowe mają najczęściej wysokie miękkie runo, dzięki czemu są tak przyjemne w dotyku. Można jednak znaleźć modele z krótszym włosiem. Pasują do łazienek z prostym wyposażeniem.

Mydelniczki, wieszaki i kwiaty

Pojemniki na mydło i szczoteczki warto dopasować kolorystycznie do wspomnianego dywanika. Ten zabieg sprawdzi się zwłaszcza w minimalistycznych łazienkach, w których ściany oraz podłogi są wykonane w zbliżonej kolorystyce. Współcześnie ozdobą pomieszczenia bywa praktycznie wszystko. Oryginalne chodniki łazienkowe to zaledwie początek, do tego dochodzą nietypowe wieszaki na ręczniki czy pudełeczka na chusteczki. Nie należy przesadzać z liczbą takich wyrazistych dodatków, ale kilka akcentów przyda się w ożywieniu aranżacji. Częstym problemem jest nadmierna surowość łazienek. Pomieszczenia te powinny oczywiście kojarzyć się z czystością, nie muszą być jednak zimne w odbiorze. Jeżeli z pomocą zakupionego wyposażenia nie udało się ocieplić wnętrza, sprawę załatwią rośliny. Już jeden zadbany kwiatek pozytywnie wpłynie na aranżację. W łazienkach sprawdzają się między innymi storczyki, lawenda czy fikusy.