Kiedy porady prawne będą potrzebne?
15 września 2019
Jak pozbyć się niepotrzebnych ubrań?
23 września 2019

Lśniące włosy – jak?

Włosy wyglądają pięknie, gdy są zdrowe, gęste i lśniące. Wtedy stają się naprawdę wyjątkową ozdobą kobiety. Jednak utrzymać włosy w takiej kondycji wcale nie jest łatwo. Wymagają one szczególnej pielęgnacji – trzeba pamiętać o odpowiednich zabiegach i stosowaniu właściwych preparatów.

Co zatem możemy zrobić, by dodać włosom blasku? Oto kilka ciekawych podpowiedzi.

Włosy mogą stracić blask, jeżeli myjemy je w wodzie, która jest bardzo twarda. A taka woda zazwyczaj dostępna jest w większości mieszkań i domów. Czy można temu zaradzić? Należałoby myć włosy we wcześniej przegotowanej wodzie. Inną opcją jest zmiękczanie wody łyżką octu. Efekty na pewno będą widoczne.

Aby włosy były lśniące, bardzo ważny jest również sposób w jaki je osuszamy. Koniecznie należy unikać mocnego, intensywnego tarcia ich ręcznikiem. Najlepiej jest owinąć je ręcznikiem na jakiś moment, a woda sama wsiąknie w ręcznik. Jeżeli chcemy zastosować suszarkę, to starajmy się nie suszyć włosów gdy są jeszcze bardzo mocno mokre. Poza tym należy je osuszać zgodnie z kierunkiem wzrostu włosów. Wtedy również będą dużo piękniej się prezentować.

Należy też używać odpowiednich kosmetyków do stylizacji włosów – lekkich i delikatnych. Warto również ograniczyć ich ilość do niezbędnego minimum – nadmiar pianek, żelu czy lakieru odbiera włosom połysk. Na wygląd włosów wpływ ma również nasza dieta. Aby były lśniące powinna być bogata w nienasycone kwasy tłuszczowe oraz witaminę E. Jeżeli brak im blasku, trzeba odpowiednio dietę przeorganizować.