Co oferuje Bruksela?
22 listopada 2019
Zestawy garnków rekomendowane dla domowych kucharzy
17 grudnia 2019

Jak dbać o swoje bezpieczeństwo?

W dzisiejszych czasach na każdym kroku czeka na nas wiele zagrożeń, których z roku na rok jest coraz więcej. Przed częścią z nich jesteśmy w stanie się uchronić dzięki zachowaniu zwykłej ostrożności, jednak do rozpoznania innych konieczny będzie nam specjalistyczny sprzęt.

Jakie zagrożenia?

Bez wątpienia do tych zagrożeń, których nie jesteśmy w stanie zauważyć gołym okiem, należy obszerna grupa wszelakiego rodzaju gazów. Jednym z najniebezpieczniejszych jest z pewnością tlenek węgla, zwany potocznie czadem. Innym z kolei może być zwykły gaz ziemny, który może prowadzić do powstawania wybuchów i pożarów, gdy w sytuacji rozszczelnienia się instalacji doprowadzającej go do mieszkania ktoś zapali ogień. Innym gazem – może nie aż tak niebezpiecznym, ale jednak mogącym nieść śmierć – jest dwutlenek węgla. Jednak warto pamiętać, że jest coś, co pomoże nam uchronić się przed zagrożeniem.

Co może pomóc?

Bez wątpienia przed zagrożeniami ze strony gazów pomogą nam się uchronić wszelakiego typu detektory. Przykładowo, detektor CO2 rozpoznaje ten bezbarwny gaz dzięki wmontowanemu w niego sensorowi wrażliwemu na dwutlenek węgla. Niezawodność tego typu sprzętu gwarantują wszelkiego rodzaju badania, które przeszedł i które zostały potwierdzone certyfikatami. Detektor CO2 jest na tyle przemyślanym urządzeniem, że ostrzega o potencjalnym zagrożeniu na trzy sposoby: sygnałem dźwiękowym, wibracjami oraz migotaniem ledowych diód. Ceny detektorów CO2 zaczynają się już od osiemdziesięciu złotych, dzięki czemu są one dostępne dla każdego. Jeśli jednak ktoś zamierza kupić sprzęt pewniejszy i bardziej dokładny w pomiarach, warto wydać trochę więcej. Wszak chodzi tutaj o nasze zdrowie i życie.

Dlaczego warto kupić detektor CO2?

Dwutlenek węgla jest bezbarwnym i bezwonnym gazem, który co prawda nie jest palny, ale za to może spowodować śmierć człowieka z powodu niedotlenienia. Detektor CO2 to urządzenie, które warto mieć przy sobie przykładowo podczas prac ziemnych albo w zamkniętych pomieszczeniach, gdyż każde podwyższenie się ponad dopuszczalną normę poziomu dwutlenku węgla, od razu spowoduje uruchomienie sygnałów alarmowych – wszystkich trzech jednocześnie.