Jak radzić sobie z bólem zatok?
5 stycznia 2020
Co na zaparcia?
15 stycznia 2020

Jakie częste problemy jamy ustnej?

Niewłaściwa higiena jamy ustnej wiąże się z wieloma komplikacjami. Właśnie dlatego warto wiedzieć jakie czynności należy wykonywać oraz jak odpowiednio szczotkować zęby. Przekonaj się do czego może doprowadzić brak higieny.

W jaki sposób należy dbać o jamę ustną?

Zapalenie dziąseł, próchnica oraz inne dolegliwości jamy ustnej są związane z niewłaściwą higieną. Dbanie o jamę ustną nie jest skomplikowane, jednakże wymaga wyrobienia u człowieka nawyków, które następnie będą powtarzane każdego dnia. Pierwsza i zarazem najważniejsza czynność to dokładne szczotkowanie zębów. Można używać do tego zarówno klasycznej, jak i elektrycznej szczoteczki. Z oczywistych względów poleca się tę drugą, gdyż czyści ona jeszcze skuteczniej oraz dociera aż do dziąseł. Jest to związane z wykonywaniem znacznie większej ilości obrotów niż w przypadku klasycznej szczoteczki, jednakże mimo swoich niewątpliwych zalet nie jest tak lubiana jak można się tego spodziewać. Ogromna ilość ludzi mimo wszystko ceni standardowe rozwiązania i nie ma w tym niczego złego. Zapalenie dziąseł może ominąć człowieka również, dzięki płukankom do jamy ustnej. Ich zadaniem jest pozbycie się nagromadzonych bakterii oraz zarazków, a jednocześnie zapewnia ona świeży oddech. Nitkowanie zębów to kolejna czynność, której nie może zabraknąć w trakcie przygotowania się do spoczynku. Pozwala ono na pozbycie się resztek jedzenia znajdującego się w przestrzeniach między zębowych. Tylko i wyłącznie wykonywanie wymienionych czynności oraz regularne wizyty u dentysty umożliwiają zachowanie zdrowych zębów oraz pięknego uśmiechu.

Jakie problemy występują w jamie ustnej?

Zapalenie dziąseł jest jedną z najczęściej pojawiających się dolegliwości. Objawia się ono przede wszystkim krwawieniem oraz uczuciem dyskomfortu, który uniemożliwia spożywanie wybranych produktów oraz napojów. Większa część społeczeństwa zmaga się z próchnicą. Jeśli się jej nie leczy, jest ona w stanie w bardzo negatywny sposób odbić się na stanie uzębienia. Choroba ta wiąże się z dużym dyskomfortem oraz bólem. W ostatniej fazie nie ma już innego sposobu jak usunąć zęby oraz wstawić sztuczne. Wszelkiego rodzaju ubytki są problematyczne oraz konieczne jest ich wyleczenie w jak najszybszym czasie. Zapalenie zębów jest jeszcze gorsze niż zapalenie dziąseł. Aby unikać tych oraz innych dolegliwości z jamą ustną konieczne jest regularne odwiedzanie dentysty (minimum raz w roku), aby dokonał on przeglądu oraz wyleczył ewentualne schorzenia.