Jakie częste problemy jamy ustnej?
10 stycznia 2020
Jakie problemy zdrowotne spotykają kobiety?
20 stycznia 2020

Co na zaparcia?

Asian girl has abdominal pain.The girl suffered severe pain. When is menstruation. In the white bedroom girl is sleeping Because she is not comfortable.Do not focus on objects.

Z zaparciami zmaga się ogromna część społeczeństwa. Nie zdają sobie oni sprawy, że tą jakże uciążliwą dolegliwość mogą wyleczyć przy pomocy sprawdzonych metod. Niektóre z nich nie wiążą się z jakimkolwiek wysiłkiem. Warto przekonać się w jaki sposób można wyleczyć zaparcia oraz jednocześnie poprawić jakość swojego życia.

Co jeść w przypadku zaparć?

Absolutnym numerem jeden, kiedy chodzi o zmaganie się z zaparciami jest śliwka. Jest to związane z faktem, że owoc ten jest źródłem błonnika, który pozwala usunąć zalegające w ciele człowieka pożywienie powodujące nieprzyjemne uczucie oraz uniemożliwiające wypróżnienia się. Najlepiej sprawdzą się śliwki suszone, jednakże dojrzałe, soczyste owoce także przyniosą pożądane rezultaty.

Siemię lniane to kolejna metoda, która pozwala pożegnać na zawsze zaparcia. Konieczne jest jednak jego regularne stosowanie. Kiedy siemię zostanie zaparzone ma miejsce wytworzenie gęstego śluzu. Do przygotowania takiej mikstury potrzeba jedynie łyżkę siemienia oraz wrzątek. Zalane siemię należy pozostawić na 2 godziny, a następnie wypić. Eksperci informują, że tak przygotowany napar powinien zostać wypity przed snem, gdyż wtedy działa najlepiej, a zaparcia odchodzą w zapomnienie.

Wielokrotnie zaparcia są skutkiem ubocznym odwodnienia organizmu. Jeśli więc człowiek nie wypija dostatecznej ilości wody w ciągu dnia, istnieje duże prawdopodobieństwo, że będzie miał problemy w trakcie wizyt w toalecie. Wypijana woda sprawia, że treść pokarmowa znajdująca się w żołądku staje się płynniejsza, co sprawia, że nie ma ona większych trudności w przedostaniu się do dalszych odcinków układu pokarmowego.

Warto sięgnąć także po zioła, gdyż ich zadaniem jest zapewnienie regularnych wypróżnień. Należy więc pić ostropest, miętę, melisę oraz arcydzięgiel. Nie można ich spożywać bez ograniczeń, konieczne jest więc skonsultowanie się z lekarzem, który wyznaczy jak często oraz w jakich ilościach należy dawkować konkretne napary.

Aktywność fizyczna to przyjaciel osób zmagających się z zaparciami. Ćwiczenia sprawiają, że jelita funkcjonują we właściwy sposób i nie dostarczają problemów związanych z zaparciami. Nie trzeba od razu spędzać kilku godzin dziennie na siłowni, gdyż jelita zaczynają pracować lepiej już po niewielkim wysiłku, jak chociażby spacerze czy jeździe na rowerze.

Osoby, które mimo wszystko nie odczuwają ulgi, nawet po skorzystaniu z wyżej wymienionych porad powinny sięgnąć po środki dostępne w aptekach. Xenna, Sylimaryna oraz Kattovit to tylko niektóre z dostępnych preparatów.