Używane części do przyczep kempingowych – czy warto się na nie zdecydować?
25 stycznia 2020
Jak samochód elektryczny sprawdza się zimą?
8 lutego 2020

Na udany wypoczynek warto udać się do Sopotu

Między Gdynią i Gdańskiem znajduje się urocze miasto nadbałtyckie, którym jest Sopot. Niezależnie od pogody i pory roku zawsze można spotkać tam wielu turystów, którzy przyjeżdżają w celach rekreacyjnych, ale też zdrowotnych. Niewątpliwie Sopot jest miastem odpowiednim na krótką, jak i dłuższą wizytę, nawet zimową porą.

Co warto zobaczyć w mieście? Sopockie molo to numer 1 wszystkich wycieczek!

Przede wszystkim trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie, co chcę zobaczyć w Sopocie i dlaczego tutaj jestem. Jeśli są to tylko cele turystyczne i pobyt jest nastawiony na zwiedzanie, to możliwości jest mnóstwo. Nawet w dwa dni można sporo zobaczyć, wędrując w okolicach plaży lub kierując się w stronę centrum. Niewątpliwie największą atrakcją turystyczną jest sopockie molo, liczące sobie aż 511 metrów! Jest to miejsce docelowe dla każdego turysty. Idealne do spacerowania, robienia zdjęć i oglądania niezapomnianych zachodów słońca. Molo dzieli się na dwie części – pierwsza znajduje się na lądzie i nosi nazwę Skweru Kuracyjnego, a druga wchodzi w głąb morza. W sezonie odbywają się tam koncerty i zabawy.  Można zobaczyć cumujące przy brzegu jachty. Zimą jest spokojniej. Warto wtedy podpatrywać wolniej toczące się życie w nadmorskim miasteczku. Jest mniej gwarne, ale tak jak zawsze klimatyczne i radosne.

Sopot słoneczny – kilka propozycji spędzenia wolnego czasu w mieście

Zanim zaplanujemy wyjazd do tego klimatycznego miasteczka, warto sprawdzić pogodę. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę frazę „Sopot kamera”, aby upewnić się, jakie warunki atmosferyczne panują w mieście. Kamera ulokowana na molo pozwala podglądać to, co się aktualnie dzieje na plaży, m.in. obserwować przystań jachtową czy skwer kuracyjny.

Jeśli pogoda dopisuje, można pospacerować brzegiem morza lub wybrać się do trójwymiarowego Parku. Pełno w nim reliktowej roślinności, różnych gatunków zwierząt oraz ciekawych szlaków do wędrowania. Oprócz tego koniecznie trzeba odwiedzić inne zielone części miasta. Wśród nich znajduje się na pewno łysa Góra i stok narciarski. Zimą można poszusować na nartach, co dla wielu turystów jest nie lada gratką. Nieopodal znajduje się majestatyczna Opera leśna (miejsce międzynarodowego festiwalu od lat 60.), której niezobaczenie byłoby nietaktem. W trochę cieplejsze dni warto udać się nad Morskie oko, czyli staw Nowowiejski, aby nasycić się ciszą i pięknem przyrody.

Sopot deszczowy – gdzie się zaszyć, aby miło spędzić czas?

Wystarczy wziąć mapę do ręki, aby zobaczyć, jak wiele atrakcji czeka na turystów nawet w czasie niesprzyjającej aury. Swoje podwoje otwiera Dworek Sierakowskich, w którym odbywają się czwartkowe spotkania z muzyką. Warto też odwiedzić Willę Claaszena, czyli sopockie Muzeum Sopotu, bardzo urokliwe miejsce. Koniecznie trzeba też się przejść słynnym traktem spacerowym czyli tzw. Monciakiem przy ul. Monte Cassino. Można zobaczyć tam krzywy Domek, który powstał z inspiracji rysunkami Jana Marcina Szancera i Pera Dahlberga. W okolicy znajduje się sporo klimatycznych kafejek i restauracji, gdzie można smacznie zjeść i odpocząć.

Jeśli ktoś szuka idealnego miejsca na wypoczynek, to może wybrać  Sopot Kamera live odkrywa jedynie namiastkę piękna miasta, które trzeba poznać z każdej strony. Tak czy inaczej warto pooglądać spokojne życie w Sopocie, aby upewnić się w  przekonaniu, że warto tam zawitać o każdej porze roku.