Jak samochód elektryczny sprawdza się zimą?
8 lutego 2020
Nie masz pracy w Polsce? Wyjedź za granicę!
20 lutego 2020

Subaru Forester – nowe czy używane?

Wielu z nas marzy o samochodzie z salonu. Pachnące nowością, błyszczące, przez nikogo nie używane. Idealne plastiki, świecąca kierownica i niepodarte fotele mogą wydawać się spełnieniem marzeń o własnym samochodzie. Decydując się na zakup samochodu należy jednak rozważyć wszystkie za i przeciw a także przekalkulować, czy rozsądniejszą opcją nie będzie zakup samochodu używanego. Subaru Forester to samochód, który kojarzy się przede wszystkim z bezawaryjnością oraz niezwykle komfortową jazdą nawet w lekkim terenie. Napęd 4×4 oraz staranne wykonanie w tym modelu ma wielu fanów. Decydując się na samochód z sześcioma gwiazdami w logo, należy dokładnie przemyśleć, czy lepszym rozwiązaniem będzie zakup nowego salonowego egzemplarza czy jednak postawienie na sprawdzoną używkę.

Co wybrać?

Nie od dzisiaj wiadomo, że samochody te cieszą użytkownika bezawaryjną jazdą przez długie lata. Najwięcej usterek wynika ze zwykłego zużycia części eksploatacyjnych. Części te można zamówić przez Internet dzięki czemu na naprawie można zaoszczędzić nawet kilkaset złotych. Po wpisaniu w wyszukiwarkę: części subaru forester możemy zapoznać się z wieloma ofertami sprzedażowymi.

Kupując samochód nowy, wiemy, że jest to samochód pewny. Używany natomiast może mieć podejrzaną historię. Najgorszą opcją byłby zakup samochodu powypadkowego, z poważnymi uszkodzeniami. Niekiedy używka może okazać się skarbonką bez dna. W używanym samochodzie możemy także naciąć się na przekręcony licznik.

Kupując Subaru w salonie, możemy go dostosować pod własne wymagania. Kolor lakieru, wyposażenie a nawet materiał tapicerki. W używanym egzemplarzu nie mamy takiej możliwości. Stawiając na samochód używany mamy jednak możliwość zakupu modelu lepiej wyposażonego. Kupując samochód z salonu, płacimy głównie za to, że jest nowy.

Samochód trzymający cenę

Brak awaryjności w kilkuletnich samochodach przemawia za zakupem auta używanego. Części do Subaru są jednak przerażająco drogie, a wiadomo, że w samochodzie używanym prędzej czy później należałoby wymienić części eksploatacyjne. Chcąc mieć spokój z naprawami przez kilka lat użytkowania lepiej byłoby postawić na samochód z salonu. Najważniejsza jednak przy wyborze samochodu jest jego cena. Subaru Forester mimo upływu lat nie traci na wartości. Cena nowego egzemplarza dla wielu z nas może być zaporowa. Używane auta także trzymają cenę. Niewątpliwie jednak samochód nowy uszczupli domowy budżet o wiele bardziej niż używany.

Odpowiedź na pytanie: „co wybrać?” nie jest jednoznaczna i prosta. Wszystko zależy od naszych możliwości finansowych i oczekiwań co do wybranego egzemplarza.