Subaru Forester – nowe czy używane?
14 lutego 2020
Kiedy porady prawne za darmo?
24 lutego 2020

Nie masz pracy w Polsce? Wyjedź za granicę!

Czasami bardzo trudno jest znaleźć wymarzoną pracę. Zdarza się, że trzeba wybrać zajęcie całkowicie odbiegające od swojego zawodu i preferencji. W takich przypadkach może warto poszukać pracy poza granicami Polski?

Agencje pośredniczące w poszukiwaniu zatrudnienia to ciekawe i bezpieczne rozwiązanie! Nie każdy znajduje pracę bezpośrednio z polecenia. Większość osób musi samodzielnie szukać zatrudnienia, a to wcale nie jest takie łatwe i bezpieczne. Najlepiej zaznajomić się z ofertami z okolic swojego miejsca zamieszkania w Agencji Pracy. Alternatywą są Agencja Pracy Tymczasowej. Jest to miejsce ciekawe pod tym względem, że zawsze można porozmawiać z doradcą zawodowym. Co więcej, wszystkie formalności zostają załatwione przez agencję, która staje się twoim pracodawcą. Nie musisz więc martwić o kwestie związane z umową i innymi sprawami dotyczącymi nowej pracy. Co więcej, możesz dowiedzieć się wiele interesujących rzeczy na temat kraju, do którego wyjedziesz. Gospodarka, kultura i warunki życia – warto wiedzieć więcej o swoim tymczasowym miejscu pobytu.

Portale z ogłoszeniami o pracę to często pierwsze miejsce, w których szuka się nowego zatrudnienia

Stron z ogłoszeniami jest mnóstwo, ale tych dobrych, często uaktualnianych, już trochę mniej. Zawsze jednak warto przeszukać kilka z nich i zobaczyć, jakie oferty są najczęściej wystawiane. Czasami można w taki sposób zdobyć wymarzoną pracę, chociaż szukanie bywa nieraz długie i męczące. Jeśli nie znasz konkretnych portali z ogłoszeniami, wpisz w wyszukiwarkę konkretną frazę, np. „praca Czechy”. Wtedy dostaniesz dostęp do różnych stron, które sprawdzisz pod kątem wiarygodności i ilości interesujących ofert. Jeśli strona pokaże się godna zaufania, zarejestruj się, stwórz za pomocą kreatora CV (jeśli się da) i oczekuj na informacje o nowych ogłoszeniach.

Sporo osób wyjeżdża do Anglii, Belgii i Niemiec, a może warto udać się za chlebem do Czech?

Czy wiesz, że Czechy kuszą mnóstwo osób poszukujących pracy nie wysokimi zarobkami, ale walorami turystycznymi i kulturą życia. Jeśli chcesz odetchnąć od zawodowych utarczek z szefem bądź współpracownikami, to chyba najlepszym miejscem na zatrudnienie są właśnie Czechy. W tym kraju gospodarka prężnie rozwija się, dlatego wciąż potrzebne są nowe ręce do pracy. Najwięcej ofert można znaleźć w sektorze produkcyjnym. Swoje miejsce w Czechach znajdą m.in. frezerzy, spawacze, pracownicy hotelowi, maszyniści oraz mechanicy samochodowi. Nie najgorzej jest również w sektorze zarządzania i marketingu. Tutaj jednak trzeba już sprawniej posługiwać się językiem czeskim. Musisz starać się podnosić swoje kwalifikacje i szlifować język, aby była to najlepsza z możliwych praca Czechy są krajem, w którym warto szukać zatrudnienia w wymarzonej branży.

Oprócz znalezienia odpowiedniego miejsca z ogłoszeniami, drugą ważną kwestią jest CV i port folio. W wielu miejscach mogą zwracać uwagę na jakość twoich dokumentów. Mogą się stać one karą przetargową drodze do wymarzonego celu zawodowego.