Dzień otwarty – jeden ze sposobów na wypromowanie firmy
11 marca 2020
Kredyty w Niemczech – czy każdy może je dostać?
24 marca 2020

3 pomysły co założyć na imprezę komunijną

Komunia to uroczystość kościelna, która przeważnie kończy się zabawą na sali, bądź uroczystym obiadem w gronie najbliższej rodziny. Biorąc pod uwagę to, iż jest to celebracja kościelna, która ma miejsce w maju – wypadałoby ubrać się na nią zarówno elegancko, jak i komfortowo. Ostatnimi czasy u kobiet prym wiedzie bluzka koronkowa wraz z plisowaną spódnicą, bądź białe spodnie z bluzką w kwiatki. Poniżej przedstawione zostały trzy stylowe kreacje na imprezę komunijną.

Czym jest Pierwsza Komunia Święta?

Znaczenie słowa komunia pochodzi od greckiego „communio”, co oznacza wspólnotę. W religii katolickiej kojarzone jest ono z Ostatnią Wieczerzą – symbolicznym dzieleniem się „ciałem” i „krwią” Jezusa Chrystusa. Pierwsza Komunia Święta to przede wszystkim uroczyste i świadome przyjęcie hostii poprzez odwołanie się do chleba, którym dzielili się apostołowie w noc, która poprzedzała schwytanie Chrystusa. Poprzez przyjęcie sakramentu dziecko zostaje postawione w gronie tych, którzy mogą doświadczyć łaski, a co za tym idzie – obcować z Bogiem.

Ceremonia Pierwszej Komunii Świętej

Ceremonia Pierwszej Komunii Świętej składa się z następujących elementów:

 • wyjście procesji z krzyżem i chorągwiami, ministrantów oraz księdza proboszcza do zgromadzonych na dziedzińcu kościoła,
 • powitanie przez księdza proboszcza wraz z kropieniem wiernych wodą święconą oraz prośbą rodziców o pobłogosławienie dzieci poprzez czynienie znaku krzyża na ich czołach,
 • udanie się procesji do kościoła,
 • Msza Święta rozpoczęta aktem pokuty bądź hymnem „Chwała na wysokości Bogu”,
 • Czytania wykonane przez dzieci,
 • homilia wygłoszona przez celebransa,
 • odmówienie obietnic chrzestnych na podstawie formularza z Wigilii Paschalnej,
 • składanie darów przed ołtarzem przez dzieci,
 • po przyjęciu Eucharystii odmówienie krótkiego dziękczynienia.

3 pomysły kreacji na komunię

Poniżej przedstawione zostały trzy stylowe kreacje, które są modne i doskonale nadają się na imprezę komunijną:

 • Stylizacja na imprezę komunijną – kwiecista bluzka i białe spodnie

Pomimo iż kreacja na komunie powinna być elegancka, nie należy jednak rezygnować z wygody, a w przypadku lepszego samopoczucia w spodniach niż w sukience – zdecydować się właśnie na taki wybór. Pierwszy pomysł na strój na komunie jest czymś subtelnym i kobiecym. Modne w tym sezonie białe spodnie z prostymi nogawkami warto połączyć z bardzo stylową i elegancką bluzką. Najlepszym wyborem są modele zdobione wiosennymi kwiatkami, zwierzęcym printem lub ponadczasowymi grochami. Z takim zestawem doskonale komponuje się żakiet, który idealnie będzie współgrał zresztą kreacji. Dodatkowo zaleca się założenie cielistych szpilek oraz kopertówki, a także delikatną biżuterię.

 • Stylizacja na imprezę komunijną – sukienka i żakiet

Kobiety preferujące założenie sukienki rekomenduje się klasyczną błękitną sukienkę połączoną z białym żakietem. Z takim zestawem doskonale komponują się sandałki w pastelowym odcieniu niebieskiego koloru, a także pasująca pod kolor butów torebka. Warto taką kreację wzbogacić o biżuterię – a najlepszym wyborem wydaje się subtelny wisiorek, najlepiej w kolorze srebrnym. Taki zestaw jest bardzo elegancki, a zarazem bardzo wygodny, co sprawia, iż idealnie będzie pasował na imprezę komunijną.

 • Stylizacja na imprezę komunijną – bluzka koronkowa i plisowana spódnica

Ubranie na komunie może być połączone z bazowych elementów garderoby, takich jak np. klasyczna bluzka koronkowa. Ostatnim z proponowanych pomysłów jest zestawienie białej bluzki koronkowej z plisowaną spódnicą w stylowym kolorze butelkowej zieleni. Taką kreację warto wzbogacić o zamszowe czółenka pod kolor spódnicy, szarą kopertówkę, delikatną bransoletkę oraz proste srebrne kolczyki. Niniejsza stylizacja jest połączeniem klasyki z najświeższymi trendami. Zielone czółenka można zastąpić tymi w kolorze beżowym lub białym.