Kredyty w Niemczech – czy każdy może je dostać?
24 marca 2020
Polacy połykają tabletki garściami. Dlaczego jest to groźne?
4 kwietnia 2020

Czy mężczyźni odpowiednio dbają o zdrowie?

Badania dowodzą, że to mężczyźni, a nie kobiety są słabszą płcią. Statystyki mówią, że to kobiety częściej zostają wdowami. Dlaczego? Przyczyn jest wiele, a jedną z nich z pewnością jest fakt, że mężczyźni choć silni, bywają słabi w obliczu choroby i nie dbają o siebie tak, jak powinni.

Męskie zdrowie- męska sprawa?

Panowie zdecydowanie rzadziej odwiedzają lekarza i wykonują badania profilaktyczne niż kobiety. Robią to w zasadzie tylko wtedy, gdy muszą lub gdy zostaną do tego zmuszeni przez żonę. Czasem wynika to z lenistwa, a czasem z poczucia mężczyzn, że są silni, niezniszczalni i nie potrzebują pomocy lekarzy. Jednocześnie, kiedy mężczyzna zmaga się z przeziębieniem, najczęściej zachowuje się tak, jakby miał zaraz umrzeć. Wszyscy mężczyźni, zarówno tacy, którzy nie nigdy nie przyznają się do złego samopoczucia oraz ci, którzy za bardzo użalają się nad sobą, są zdani w swoim życiu na kobiety- żony, matki, babcie, czy siostry. To właśnie dlatego męskie zdrowie nie jest i nie powinno być tylko męską sprawą.

Mężczyźni prowadzą niezdrowy tryb życia.

Oprócz niezbyt częstych wizyt u lekarzy i braku profilaktycznych badań, mężczyźni często prowadzą niezdrowy tryb życia, przez co zwiększają ryzyko chorób sercowo- naczyniowych i innych. Brak aktywności fizycznej, spożywanie soli, cukru, węglowodanów i alkoholu jest przyczyną wielu schorzeń, których konsekwencją może być przedwczesna śmierć.

Zanim jednak dochodzi do przedwczesnej śmierci, mężczyźni zmagają się z nadwagą lub otyłością, brakiem kondycji, ospałością i problemami z erekcją. To właśnie brak aktywności fizycznej i nieprawidłowa dieta są najważniejszymi czynnikami, co na potencję wpływają najbardziej. Problemy z erekcją dotyczą nie tylko mężczyzn, ale także ich żon lub partnerek, a przez to związki zaczynają się rozpadać. To również dlatego męskie zdrowie, nie jest tylko sprawą mężczyzn i dlatego kobiety często trzymają pieczę nad tym co ich mąż spożywa i pilnują okresowych badań.

Co na potencję u mężczyzn?

Przede wszystkim konieczna jest zmiana nawyków żywieniowych oraz włączenie aktywności fizycznej przynajmniej trzy razy w tygodniu, szczególnie jeśli mężczyzna wykonuje pracę siedzącą.   U wielu mężczyzn borykających się z problemami z potencją to dieta połączona z ruchem jest czymś, co na potencję ma najlepszy wpływ. Niekiedy jednak problem jest trochę bardziej złożony, a zdrowy tryb życia nie powoduje poprawienia się erekcji. Wtedy trzeba skonsultować się lekarzem i rozpocząć diagnostykę, a następnie leczenie.